Магични божиќни дестинации низ Европа

5 декември 2017

Ако периодов планирате празнично патување надвор од Македонија, низ Европа постојат бројни дестинации кои зрачат со посебна магија, особено околу Божиќ и Нова Година.

Хелсинки
Некои од европските метрополи, но и оние „анонимни" мали гратчиња или планински села, за време на божиќните празници се буквално како разгледница. За целиот тој посебен амбиент придонесува секој момент, од фантастичното осветлување на објектите до уличните изведувачи и сите оние насмеани лица околу вас.

Бесценето е да се почувствува целата таа енергија и емоција за време на празниците, се разбира кога сте со вистинските луѓе, но и кога пред вас имате воодушевувачка глетка.

Берлин

Во продолжение ви пренесуваме неколку топли поздрави преку разгледници од магичните божиќни дестинации низ Европа.

Фото извор: Пинтерест

Виена

Берлин

Будимпешта

Фиренца

Хелсинки

Објавено:
5 декември 2017
Категорија: 
Култура
Прочитано:
622 пати