Магично: Најдолгиот висечки мост во Америка е празнично украсен

29 ноември 2019

Во градот Гатлинберг, во Тенеси се наоѓа најдолгиот пешаки висечки мост. Долг преку 200 метри, тој сам по себе е атракција. Но, за жителите на градот, а и туристите посебно е интересен во зима, поради празничното украсување.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Adam Gravett (@gravettadam) onNov 27, 2019 at 3:22pm PST

 

Пред два дена блесна во божиќен декор, а првите реакции се дека мостот изгледа магично!

Мостот всушност е претворен во тунел од светилки, а под него се гледа целиот град.

Празничното осветлување ќе трае до 31.јануари, а сите што ќе го посетат можат да уживаат во топло какао и грицки.

 

фото. Instagram.com;

Објавено:
29 ноември 2019
Категорија: 
Култура
Прочитано:
232 пати