Најдобрата забава на плажа е на овие барови

5 јули 2023

Долгите летни ноќи се создадени за добра забава на плажа. Опуштено попладне под убава сенка, удобни лежалки, коктели, вкусна морска храна и музика - уживање за сите сетила.

Истраживме малку и наидовме на најдобрите барови на плажа во Европа.

Добро познатите дестинации каде забава е секогаш на ниво, ги имаат и најкул местата каде дефинитивно ќе сакате да се забавувате.

Од Италија до Турција и назад, ако патот ве однесе натаму, посетете ги следниве бич барови.

Ftelia by Pacha, Миконос, Грција

Yazz Collective, Фетије, Турција

Purobeach, Мајорка, Шпанија

Yalos, Санторини, Грција

Sublime, Компорта, Португалија

Experimental, Ибица, Шпанија

Arienzo Beach Club, Поситано, Италија

El Chiringuito, Ибица, Шпанија

Byblos Beach, Сен Тропе, Франција

Фото: Facebook, Pinterest

 

Објавено:
5 јули 2023
Категорија: 
Култура
Прочитано:
762 пати