Најубавата елка во Париз

30 ноември 2021

Секоја година со нетрпение се очекува изгледот на новогодишната елка во Galeries Lafayette во Париз. По 45 пат посетителите ќе имаат можност да уживаат во магичната атмосфера.

Годинава декорациите се во знакот на „Дизни“ во соработка со каналот „Дизни +“. Лебдечката елка е поставена централно во трговскиот центар, за да можат да се воодушевуваат сите посетители.

На секои половина час пак, има кратко светлечко шоу, проследено и со соодветна музичка подлога.

Покрај елката, за фантастичната атмосфера придонесуваат и празничните излози, кои годинава се со бројни анимации и приказни.

Дел од атмосферата ја претставуваат и фотографиите и видеата во продолжение, па уживајте:

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by virginie (@virginie.lanet)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by virginie (@virginie.lanet)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Aurélie Millet (@lilie.mlt

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Martine - Paris (@fromparis_75)

 

 

 

Објавено:
30 ноември 2021
Категорија: 
Култура
Прочитано:
567 пати