Наскоро нова серија, модна наследничка на „Сексот и градот“

29 јули 2020

„Нетфликс“ наскоро ќе не' почести со нова серија насловена како „Емили во Париз“, која уште ја нарекуваат и модна наследничка на „Сексот и градот“.

Имено, зад серијата се потпишува Дарен Стар, истиот човек кој е заслужен за шест сезони токму на „Сексот и градот“, а во новиот проект со себе ја зема и познатата костимографка Патриција Филд, без чии комбинации серијата немаше да го има истото внимание.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emily In Paris (@emilyinparis) onJul 13, 2020 at 8:30am PDT

Да бидеме реални, да не беше модата, „Сексот и градот“ дефинитивно немаше да биде исто популарна, а за потсетување Патриција Филд се потпишува и како костимографка на „Ѓаволот носи Прада“, па оттаму и возбудата за новата најавена серија.

Инаку, дејството во „Емили во Париз“ го следи животот на девојката Емили која се сели од родното Чикаго во Париз, за да работи во маркетинг агенција.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emily In Paris (@emilyinparis) onAug 12, 2019 at 8:17am PDT

Она што за сега е познато дека една сезона е снимена во Париз пред пандемијата и има десет епизоди. Во главната улога е Лили Колинс. Официјален датум за премиерата се' уште не е познат, но се очекува серијата да почне да се емитува на есен.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emily In Paris (@emilyinparis) onSep 19, 2019 at 11:16am PDT

Отворен е и Инстаграм профил на серијата, а оттаму се и фотографиите во прилог на текстот. Големи се очекувањата од овој веќе проверен тим, а дали ќе ги исполни, ќе видиме на есен.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emily In Paris (@emilyinparis) onAug 27, 2019 at 3:45pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emily In Paris (@emilyinparis) onMay 22, 2019 at 3:53am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emily In Paris (@emilyinparis) onApr 9, 2019 at 8:34am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emily In Paris (@emilyinparis) onApr 4, 2019 at 10:21am PDT

 

 

Објавено:
29 јули 2020
Категорија: 
Култура
Прочитано:
1.313 пати