Неделна доза Инстаграм #6

30 септември 2016

Не само што ја завршуваме работната недела, туку го завршуваме и месец септември. Пред почетокот на новите предизвици што ќе ни ги донесе октомври, ви презентираме што е она што ни го задржа вниманието на Инстаграм изминативе седум дена.

Во продолжение Неделна доза Инстаграм #6:

 

A photo posted by BALMAIN (@balmain) onSep 30, 2016 at 4:08am PDT

 Модната недела во Париз е во тек, а вчерашното шоу на „Балман“ е нешто за што сите зборуваат денес.

 

A photo posted by Kiki Muki (@kiki.muki) onSep 29, 2016 at 8:16am PDT

 Децата секогаш знаат да измамат насмевка! :)

 Поглед наназад на креациите на нашиот млад дизајнер Роберт Ивановски...

 

A photo posted by Aimee Song (@songofstyle) onSep 29, 2016 at 7:53am PDT

 Комбинација што би сакале да ја носиме месецов!

 

A photo posted by FASHIONEL.mk (@fashionelmk) onSep 29, 2016 at 4:48am PDT

 Нешто што вие сакате да го носите, а ние го даваме како предлог!

 

A photo posted by Chloé (@chloe) onSep 29, 2016 at 11:32am PDT

 Една од најфраерските колекции од Париз е дефинитивно онаа на „Клое“. Што мислите вие?

 

A photo posted by badgalriri (@badgalriri) onSep 29, 2016 at 7:47pm PDT

 Рири и нејзината спортска Марија Антоанета ја одбележа неделава!

 Канадската турнеја на кралското британско семејство се следи будно, а најмалите членови се едноставно неодоливи!

 

A photo posted by Faith No More (@faithnomore) onSep 14, 2016 at 8:41am PDT

 Faith No More снимија спот во Македонија! Нема поголема вест неделава!

 Масивниот накит е актуелен и оваа сезона, и тоа во „забранетата“ сребрено-златна комбинација!

 

A photo posted by NOWFASHION (@nowfashion) onSep 30, 2016 at 5:03am PDT

 Прв поглед на долгоочекуваната ревија на „Диор“ зад која стои Марија Грација Кјури

 

A photo posted by Vogue España (@voguespain) onSep 30, 2016 at 5:04am PDT

 Насловната страна на октомвриското детско издание на шпанскиот „Вог“ нè освои :)

 

A photo posted by Sofka Kamiloska (@sofkaka) onSep 30, 2016 at 1:31am PDT

 

И храната е уметност!

 

A photo posted by KNAPP (@knapp_fashion_brand) onSep 17, 2016 at 8:08am PDT

 Бугарскиот бренд KNAPP секогаш нè носи во некое друго време со инспиративните креации.

 

A photo posted by Elena Luka (@elenaluka_mk) onSep 30, 2016 at 4:39am PDT

Специјална изработка по нарачка на машки чевли со потпис на „Елена Лука“. Ние можеме да кажеме само „WOW“!

Објавено:
30 септември 2016
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
607 пати