Нова година на плоштад со „Нокаут“, Наум Петрески и диџеј Славе

30 декември 2021

Градот Скопје вчера ја објави програмата за новогодишната ноќ. Оние што ќе се одлучат да ја дочекаат Новата 2022 на плоштадот „Македонија", ќе се забавуваат со музика од различни жанрови и тоа со домашни изведувачи..

Програма на 31.12.2021 година:

21:00-22:00 – Пука Козметика

22:10-23:10 – ДНК

23:20-00:20 – Нокаут

00:30-01:00 – Наум Петрески и Зуица Лазова

01:00-01:30 – ДЈ Славе, стои во соопштението од Градот Скопје

Од Градот информира дека три одговорни компании, се одважиле „во време на економска и енергетска криза, да придонесат за организацијата за свечениот дочек на Новата Година".

Објавено:
30 декември 2021
Категорија: 
Култура
Прочитано:
505 пати