Одложен фестивалот „Мозаик“

29 февруари 2020

Организаторот на МОЗАИК фестивал заедно со артистите на настанот одлучи да го одложи вечерашниот концерт во А1 Арена „Борис Трајковски“ поради препорачаните насоки за ограничување на масовните јавни собири дадени од Центарот за управување со кризи.

Оттаму посочуваат дека ќе ги следат сите превентивни препораки според кои ќе биде закажан и новиот соодветен датум на одржување на предвидениот концерт во Скопје. 

Сите купени влезници ќе важат за новиот датум. Доколку сте спречени да присуствувате, вашите средства ќе бидат рефундирани преку продажната мрежа на www.mktickets.mk со приложување соодветен документ за потврда.

Објавено:
29 февруари 2020
Категорија: 
Култура
Прочитано:
336 пати
Тагови: 
фестивал мозаик