Ова се новите Чарлиеви ангели!

11 јули 2018

Блокбастерот „Чарлиевите ангели" добива ново продолжение во 2019-та година. По различните прогнози за кастингот на главните ликови, конечно ја имаме и официјалната информација за тоа кои актерки ќе ги толкуваат улогите на ангелите.

Лупита Нјонго, Кристен Стјуард и Наоми Скот ќе ги заменат Камерон Дијаз, Луси Лу и Дру Баримур во престојното продолжение на филмот.

Улогата на Чарли се уште останува енигма бидејќи филмот е во фаза на пред продукција, а неговата премиера се очекува на 7-ми јуи идната година.

Објавено:
11 јули 2018
Категорија: 
Култура
Прочитано:
380 пати