Пако Осуна- Музички електро спектакл што не се пропушта!

21 февруари 2017

Скопје повторно живее во духот на електронската музика и сцена. За првпат во Скопје, со свој диџеј сет ќе го чуеме Пако Осуна- шпанскиот суперстар диџеј кој ќе настапи на 25-ти фебруари во Вип Арена „Борис Трајковски". Забавата ќе биде по сите светски стандарди - со ласер шоу, најквалитетен саунд систем, лед екрани, танчерки, а како загревање пред Пако ќе настапи Дј Никифор.

Сите љубители на електро, техно, денс и хаус музиката карти за настанот може да набават во „Пола Југотон" или пак на kupikartizase.com по цена од 500 денари.
Забавата започнува во 22:30

Објавено:
21 февруари 2017
Категорија: 
Култура
Прочитано:
60 пати