Паркот Ибни Пајко - новото омилено место на скопјани

10 јуни 2019

Помеѓу Даут Пашин Амам, Македонска Филхармонија, МБУЦ „Илија Николовски Луј“ и Македонска опера и балет се наоѓа новото омилено место на скопјани.

Се работи за паркот Ибни Пајко, кој вечерва официјално се отвора. 

Големата зелена површина, печашки патеки на кои сега има исцртано петолините со ноти и фантастично ја развеселуваат средината, а убавите мурали, велосипеди се она што го прави ова место привлечно за идните посетители.

Исто така, дрвените клупи и оние совршени за читање се уште еден детаљ кој го надополнува целиот простор.

Во продолжение погледнете како изгледа:

 

 

фото: fashionel.mk; facebook.com/pg/CityofSkopje; 

Објавено:
10 јуни 2019
Категорија: 
Култура
Прочитано:
4.667 пати
Тагови: 
парк Ибни Пајко