Познатите ѕвезди „сместени“ во ренесансни слики

14 август 2019

На нашиот сајт неодамна можевте да прочитате како би изгледале познатите уметници и ликови од слики во денешно време. Фрида Кало, Салвадор Дали и Мона Лиза беа „ставени“ во 2019 година и предизвикаа бројни позитивни реакции.

Овој пат насоката е обратна. Познатите ѕвезди се „сместени“ во ренесансни слики. 

Резултатите ќе ве насмеат сигурно.

Мишел Фајфер

Ема Вотсон

Пенелопе Круз

Орландо Блум

Ентони Хопкинс

Џенифер Анистон

Кијану Ривс

Леонардо Дикаприо

Скарлет Јохансон

Џим Кери

Аврил Лавин

Хелена Бонам Картер

Роберт Дауни Џуниор

Лив Тејлор

Џилијан Андерсон

Тејлор Свифт

Роберт де Ниро

Џесика Бил

Хју Лори

Анџелина Џоли

Натали Портман

Том Харди

Џулија Робертс

Илајџа Вуд

Ума Турман

Дру Баримур

Никол Кидман

Николас Кејџ

Ен Хатавеј

Шон Конери

Никол Кидман

Џек Николсон

Мел Гипсон

Ал Пачино

Харисон Форд

Џад Лоу

Патрик Стјуарт

Бијонсе

 

Кој е вашиот фаворит?

фото извор:worth100.com; boredpanda.com; pinterest.com; 

Објавено:
14 август 2019
Категорија: 
Култура
Прочитано:
921 пати