Предлог филмови за празничните денови од редакцијата на Fashionel

29 декември 2014

Доколку оваа „најлуда“ ноќ во годината решивте да не биде толку луда и наместо на журка, да останете дома пред полна трпеза, ние ви предлагаме неколку филмови за кои знаеме дека ќе го задржат вашето внимание.

Дел од нашите предлози се постари, но одлични филмови, а другите пак се некои од големите филмски хитови од изминатата година.

На нашата листа несомнено се најдоа двата дела од култниот „Сам дома“ што никогаш не е здодевен, историскиот и љубовен „Braveheart“, маестралниот „Луси“, но и одличната акција за која веруваме дека особено ќе им се допадне на момците, „The Equalizer“.

Оваа новогодишна ноќ е одличен момент да се потсетите и на одличниот македонски „Пред дождот“, емотивниот „Eternal Sunshine of the Spotless Mind“, а за крајот на вечерта дефинитивно да го оставите „The fault in our stars“.

Во продолжение, преку официјалните трејлери за филмовите, одберете ги најинтересните и уживајте во новогодишната филмска вечер.

Сам дома 

Braveheart

Луси 

The Equalizer

Пред дождот

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

The fault in our stars

Pulp fiction

The Grand Budapest Hotel

How The Grinch Stole Christmas 

Тhe intouchables

Аrthur christmas

Објавено:
29 декември 2014
Категорија: 
Култура