Премиера во февруари: Џеј Ло, Овен Вилсон и Малума заедно на филм

17 септември 2020

Добра вест за љубителите на романтични комедии. После „Измамнички“, Џенифер Лопез се враќа на големото платно со филмот „Омажи се за мене“.

Како пренесуваат странските медиуми, премиерата е закажана за 14. февруари.

Покрај неа во главната улога е и Овен Вилсон. 

Џеј Ло во филмот е музичка ѕвезда која непосредно пред венчавката ќе дознае дека момчето ја изневерува. Неверното момче ќе го толкува Малума, на радост на младата женска публика. 

Медиумите веќе пишуваа и објавуваа фотографии во врска со филмот, а од оние што најмногу привлекоа внимание се фотографиите каде Џенифер Лопез носи луксузна венчаница со потпис на Зухаир Мурад.

Повредена и измамена, таа ќе одлучи да се омажи за „првиот што ќе налета“, а тоа ќе биде Чарли Гилберт (Овен Вилсон), професор по математика.

Импулсивната одлука ќе доведе до сериозна емотивна врска, со подеми и падови. Некои овој филм го нарекуваат „постмодерна верзија на „Нотинг Хил““. 

Филмот е во режија на Кет Коиро, а Лопез се потпишува и како продуцент.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) onSep 14, 2020 at 9:01am PDT

 Погледнете уште неколку фотографии од снимањето:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@chloecolemanact) onOct 24, 2019 at 10:10am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@chloecolemanact) onOct 7, 2019 at 2:35pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) onOct 29, 2019 at 5:08pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@chloecolemanact) onOct 21, 2019 at 6:09am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@chloecolemanact) onOct 21, 2019 at 11:34am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Miguel Lua (@luavision) onOct 2, 2019 at 6:19pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by MALUMA (@maluma) onOct 22, 2019 at 9:38am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) onOct 3, 2019 at 11:33am PDT

 

 

Објавено:
17 септември 2020
Категорија: 
Култура
Прочитано:
415 пати