Презентирај го твоето портфолио пред фотографот на Вог

6 февруари 2019

На 16 февруари ( сабота ) во Скопје ќе оддржи еднодневен "Photography Masterclass" италијанскиот моден фотограф Алесандро Капочиа на покана на Академија за графички дизајн и адвертајзинг на Creative Hub.

Creative Hub Академијата за графички дизајн и адвертајзинг започнува токму со предметот Фотографија како основа за понатамошниот развој во креативната индустрија.

Во своето портфолио Алесандро бележи фотографски сесии за најпознатите светски магазини како Вог, Харперс Базар, Конде Наст. Со адреса на живеење во Париз, Токио, Лос Анџелес и Милано Алесандро имал прилика да работи со Викториа Сикрет модели како Миранда Кер, најпознатиот светски фотограф Марио Тестино, модна недела во Милано, Париз итн .

Настанот е предвидено да започне во 10 часот и ќе се состои од 2 сесии:

1. Presentation
a. Presentation of Alessandro Capoccia, background as a photographer and experience.
b. Define the main points of how to be a "professional" photographer and get the clients.
c. Define who you are as a photographer, what is your "mission" ( are you a street, fashion, travel, food, architecture, sport photographer etc.)

2. Present you
a. Participants will come to Masterclass with 5 pictures that represent them and present the pictures to Alessandro with oral presentation of the project. The images can be very different from each other or could be a part of a specific project.
b. Feedback & points of improvement

Овој "Photography Masterclass" ќе се одвива на англиски јазик.

Сите заинтересирани може да купат карти на https://shop.creativehub.mk/photography-masterclass . Картите се пуштени во претпродажба по цена од 2950 МКД.

Објавено:
6 февруари 2019
Категорија: 
Култура
Прочитано:
107 пати