Пријанка Чопра и Ник Џонас ќе ги објават номинираните за годинашниот „Оскар“

12 март 2021

Актерката Пријанка Чопра и нејзиниот сопруг Ник Џонас се двојката која ќе ги објави номинациите за годинашните „Оскари“.

 

Презентацијата ќе се емитува во живо на 15 март, а ќе биде составена од два дела.

Глобалниот пренос ќе се врши преку официјалните платформи - Oscars.com и Oscars.org, како и на социјалните медиуми (Фејсбук, Твитер и Јутјуб) на Академијата за филмски уметности и науки.

Гласањето за номинациите почна на 5 март, а заврши на 10 март.

Оваа година, ќе има номинирани во 23 категории помеѓу кои и документарен игран филм, краток документарен филм, меѓународен филм, шминка и фризура, краток анимиран филм, краток филм во живот, визуелни ефекти...

 

Објавено:
12 март 2021
Категорија: 
Култура
Прочитано:
486 пати