Рај на земјата – плажи за летен спокој

24 јуни 2016

Доколку идеалниот летен одмор го замислувате на плажа, далеку од градскиот метеж и рутинското секојдневие, тогаш предлог дестинациите што ќе ви ги посочиме сигурно ќе ве инспирираат.

Идеално бистрата вода, високите еколошки стандарди, огромните песочни плажи и непроценливиот поглед, се основните причини поради кои плажите што ви ги презентираме во продолжение важат за едни од омилените во светската туристичка мапа.

Доколку имате можност, не размислувајте, направете си услуга, посетете барем некоја од овие плажи и уживајте во единственото животно искуство.

#South Beach, Мајами

 

#Railey, Тајланд

 

#Navagio, Грција

 

#Maho, Сент Џон

 

#Walvis, Намибија

 

 #Monterosso Al Mare, Италија

 

#Whitehaven, Австралија

 

#Ngapali, Мјанмар

 

#Baker, Сан Франциско

 

#Clifton Beach, Јужноафриканска Република

 

#Baia do Sancho, Бразил

 

#Rhossili Bay, Велс

 

#Tangalle Beach, Шри Ланка

 

#Praia Dona Ana, Португалија

 

#Zlatni Rat, Хрватска

 

#The Baths, Јужноафриканска Република

 

Објавено:
24 јуни 2016
Категорија: 
Култура
Прочитано:
1.807 пати