RETRO BABE – Прва линија маички од креативната лабораторија на Fashionel

5 јули 2022

Имаме СУПЕР вести!

Директно од временската машина на Fashionel...

Радосни сме што конечно може да ве запознаеме со нашето првенче: RETRO BABE – прва линија маички со оригинални дизајни кои го враќаат ретро духот на урбаните улици и во вашиот гардеробер.

Ретро е кул. Ретро е забавно. Ретро е фрекфенцијата на ова лето. Кејт Буш се врати на врвот на топ листите... Вистинско време е за рето!

Новата линија на маички на Fashionel ве носи на временско патување низ 70-тите, 80-тите, 90-тите и 00-тите.

4 различни фрекфенции со 4 оригинални дизајни за 4 декади.

70-ти – За сите фанови на Led Zeppelin и „ѕвонарки". Peace!
80-ти – За најдобрите шизици на диско подиумот и махери на тетрис
90-ти – За сите колекционери на касети и оние што обожуваа да слушат музика на вокмен
00-ти – За новата генерација фанови на ретро

Ако ова ви звучи по ваша мерка, добредојдовте во нашето друштво на RETRO BABES. Подгответе се за една возбудлива ретро авантура.

Веќе сте љубопитни какви дизајни ви подготвивме?
Ѕирнете како „звучи" RETRO BABE директно на градскиот асфалт.

P.S Сите дизајни од маичките се достапни во црна и бела варијанта.
За нарачка пиште ни во порака на нашите профили на социјалните мрежи ( Facebook, Instagram)
Цена: 950ден.

Дизајн: Retro Babe 00's

Дизајн: Retro Babe 00's

Дизајн: Retro Babe 00's

Дизајн: Retro Babe 00's

Дизајн: Retro Babe 90's

Дизајн: Retro Babe 90's

Дизајн: Retro Babe 80's

Дизајн: Retro Babe 80's

Дизајн: Retro Babe 80's

Дизајн: Retro Babe 80's

Дизајн: Retro Babe 70's

Дизајн: Retro Babe 70's

Дизајн: Retro Babe 70's

 

Објавено:
5 јули 2022
Категорија: 
Култура
Прочитано:
268 пати