„Rock The Opera“ во Македонска филхармонија

25 јануари 2019

Македонската филхармонија на сите љубители на добрата музика ќе им понуди единствено искуство, со фантастична изведба на некои од најпознатите рок класици во рамките на настанот „Rock The Opera" закажан за 12 април.

Возбудливиот сплет на легендарни рок песни вклучува листа на која никој не би останал рамнодушен: Pink Floyd - Shine On You Crazy Diamond, Comfortably Numb, Echoes, Another Brick In The Wall, Deep Purple - Highway Star, Fireball, Smoke On The Water, When A Blind Man Cries, Queen - The Show Must Go On, We Are The Champions, A Kind Of Magic, Led Zeppelin - Stairway To Heaven and Kashmir, U2 - With Or Without You and Where The Streets Have No Name.

Повеќе информации за настанот ќе најдете на овој линк.

Објавено:
25 јануари 2019
Категорија: 
Култура
Прочитано:
821 пати