Се очекува рекордна посетеност на концертот на The Prodigy во Охрид

5 август 2016

До денес се продадени над 5 илјади влезници за претстојниот концерт на еден од најголемите концертни бендови на светот на сите времиња, The Prodigy, кој ќе се одржи на 14-ти август, на стадионот „Билјанини извори", во рамките на фестивалот Ohrid Calling 2016, известуваат организаторите Авалон продукција.

Се очекува да биде надминат рекордот од концертот на Lenny Kravitz (12.000 посетители).

The Prodigy доаѓаат во Македонија во зенитот на својата кариера, кога тие се огромен стадионски бенд, хедлајнери на речиси сите европски и светски фестивали, и тоа една година по излегувањето на нивниот последен албум „The Day Is My Enemy", кој четврти пат по ред бендот го освои првото место на британската топ листа на албуми.

„На концертот на The Prodigy, кој важи за еден најомилените бендови на македонската публика, oчекуваме Охрид да биде „нападнат" од околу 15 илјади посетители од Македонија и од регионот. Како што неодамна тие најавија, за момците од The Prodigy можно е ова да биде дури нивна последна турнеја, а ова беше можеби и последна можност да ги донесеме во Македонија", велат од Авалон.

Влезниците за овој концертен спектакл ќе можете да ги набавите на сите продажни места на Купи Карти За Се и Тикет Плус, како и онлајн.

 

Објавено:
5 август 2016
Категорија: 
Култура
Прочитано:
641 пати