Се разнежнуваме пред концерт: Најромантичните нумери по повод 60. роденден на Брајан Адамс

5 ноември 2019

Денеска славниот рокер Брајан Адамс го слави 60. роденден, а уште само неколку дена нè делат од долгоочекуваната средба со него, на големиот концерт закажан за 13. ноември во А1 Арена, а во организација на „Авалон продукција“.

Рок иконата доаѓа во Скопје во рамките на неговата светска турнеја "Shine a light", насловена по истоимениот нов албум, со која настапува во најголемите концертни арени ширум светот.

По повод неговиот роденден, а како најава за шоуто што ни претстои, направивме селекција на дел од неговите најголеми хитови.

Објавено:
5 ноември 2019
Категорија: 
Култура
Прочитано:
170 пати
Тагови: 
Брајан Адамс