„Сексот и градот“ во лимитирано издание на HBO?

30 декември 2020

Оваа 2020 кога се филмовите и сериите во прашање, беше во знакот на римејкови и најави за истите. Во исчекување сме и на повторното собирање на екипата на „Пријатели“, а веруваме дека многумина ќе ги изненади позитивно и веста за враќањето на уште едни пријател(к)и - од „Сексот и градот“.

Од завршувањето на серијата поминаа 16 години, а сега е најавена лиминирана серија која ќе се емитува на HBO Max.

Сара Џесика Паркер изјави дека би сакала да види каде се главните ликови сега, кога светот е сосема поинакво место за живеење отколку пред 10 и повеќе години, напредокот на технологијата, движењата како #metoo, пандемијата... 

Но, таа желба ја немаат сите четири. Имено, гледачите ќе имаат можност да ги видат Кери, Миранда и Шарлот после деценија и повеќе, но Ким Картал е се' уште цврста во одлуката да не се врати на екраните како Саманта.

 

Многумина се прашуваат, како ќе изгледа сексот во „Сексот и градот“ без Саманта. Но, останува да видиме и да го почекаме официјалниот датум на премиерата.

Објавено:
30 декември 2020
Категорија: 
Култура
Прочитано:
243 пати