Шеста сезона на „Преспав“ од 20 декември

29 ноември 2021

За вас кои редовно ја следите серијата „Преспав“ и кои со нетрпение ја очекувате новата, шеста сезона, конечно пристигнаа убави вести.

Новите епизоди ќе започнат да се емитуваат од 20 декември на Македонската радио телевизија, со почеток од 20.15 часот.

Серијата ќе се емитува секој ден во назначениот термин.

Уште малку до новите доживувања на Преспавци :)/

А дотогаш се потсетуваме на некои од најдобрите моменти од 5 сезона.

 

Објавено:
29 ноември 2021
Категорија: 
Култура
Прочитано:
821 пати