Туристичка разгледница: Bella Italia

28 јуни 2017

За гастрономи, романтичари, авантуристи, љубители на модата, уметноста, шопинг фанатици, фотографи – Италија е заедничка љубов која нуди предизвици за сите.

@gpvs_firenca

Ако на вашата летна агенда е Италија, тогаш сигурно ве очекува возбудливо и исполнето лето.

Тесните калдрмени улици на Фиренца со бесконечните редици винтиџ кафетерии и фасцинантната уметност која го дефинирала ликот на градот, се сосема доволни за оние со уметнички и боемски дух да си посакаат вечност во овој град со богата историја.

@ elsas_wholesomelife_rim

Милано е вистинско олицетворение на темпераментот на Италијанците, динамичен, шармантен, спој на модерната архитектура и импозантните историски градби, утра со мирис на кафе и ноќи со младешки дух.

@ohhcouture_venecija

Плажите на Џенова, историјата на Рим, романтиките на Венеција, луксузот на Портофино, вкусната пица во Неапол, спокојот на Торино – Bella Italia!

@ brahmino_toskana

@ destinationed

@ eleonoracarisi_ischia

@ elsas_wholesomelife_rim

@helloemilie_rim

@ jimsandkittys_portofino

@ leahliyah_capri

@ ohhcouture_positano

@ sincerelyjules_amalfi

@ sincerelyjules_amalfi

@ sincerelyjules_amalfi

@ taramilktea_venecija

 

 

Објавено:
28 јуни 2017
Категорија: 
Култура
Прочитано:
1.397 пати