„Венити Фер“ традиционално ги портретираше оскаровците

11 февруари 2020

Традицијата вели, по завршувањето на официјалниот дел на Оскарите, магазинот „Венити Фер" ги овековечува добитниците, номинираните и гостите, преку фантастични портрети.

Така беше и годинава.

Режисерот на „Parasite", Бон Џун Хо, Рене Зелвегер, Шарлиз Терон, Лора Дерн се меѓу ѕвездите кои добија свој портрет на страниците на етаблираниот магазин.

На Инстаграм профилот на магазинот, веќе се објавени дел од фотографиите.

 

Објавено:
11 февруари 2020
Категорија: 
Култура
Прочитано:
887 пати