Вино Скоп 2017: Покрај вечерната програма, збогатен и со „After work” забави и викенд матине

5 септември 2017

Овогодинешниот Вино Скоп ќе се одржи од 20-ти до 24-ти септември, а за посетителите традиционално ќе понуди уникатно винско доживување. Локацијата на фестивалот- плоштад „Мајка Тереза" ( пред МОБ), е идеално место и за дневни „after work" забави кои ќе започнуваат во 17:00, а за време на викендот, посетителите ќе може да уживаат во дегустација на сортни вина и деликатеси од 12:00 на пладне.

Во овој период од денот, винариите ќе имаат специјални промотивни цени за сите љубители на доброто вино и вкусните македонски деликатеси. Во вечерните часови ќе има музика за сечиј вкус, почнувајќи од џез и блуз, етно, свинг, фолк, рок, поп и ретро. Ова е 12-то издание на најпознатиот македонски вински фестивал, а по вторпат се одржува на плоштадот „Мајка Тереза" , локација која што минатата година се покажа дека е навистина одлична за фестивал кој го слави пијалокот на боговите. Вино Скоп по 12-ти пат е поддржан од Град Скопје.

Да ја продолжиме традицијата, да ја дочекаме есента заедно! Вино Скоп 2017

 

Објавено:
5 септември 2017
Категорија: 
Култура
Прочитано:
313 пати