Вистинска магија со хумана цел: Германски циркус користи холограми наместо животни

10 август 2019

Германскиот циркус „Roncalli", што ја забавува својата публика уште од 1976 година, направи револуционерна промена во формата на нивната шоу програма!

Сите животни што биле дел од нивните точки, се заменети со холограми, со цел да се ослободат од животот во кафез, а шоуто на циркусот сè уште е фантастично и полно со магија.

Со цел да се постигне максимален ефект што ќе ја воодушеви публиката, циркусот користи најсовремена 3Д технологија благодарение на која овој концепт е се попопуларен атрактивен.

Погледнете како изгледа...

Фото: @circustheaterroncalli

 

Објавено:
10 август 2019
Категорија: 
Култура
Прочитано:
316 пати