Во ноември излегува новиот албум на Адел!?

29 август 2015

Магазинот Билборд овие денови ја објави најубавата вест за сите обожаватели на британската поп сензација Адел.

Имено, како што пренесува магазинот, голема е веројатноста долгоочекуваниот албум на пејачката насловен како „25“ да излезе во продажба овој ноември.

Тие дури пренесуваат и детали како големи музички имиња со кои Адел работела на албумот, колку песни би имал и исклучително позитивни коментари од големи луѓе во музичката индустрија.

Адел и Кејти Пери 2015

За дел од песните, пејачката соработувала и со канадскиот музичар Тобиас Лесо Џуниор и Рајан Тедер со кои претходно работеше на „Rumour Has It“.

Последниот албум на британската сензација со наслов „21“ доживеа глобален успех со продадени повеќе од 11 милиони копии, а беше прогласен и за најпродаван во 2011 и 2012 година.

Веќе неколку години, 27 – годишната пејачка е целосно посветена на нејзиниот тригодишен син Анџело и партнерот Сајмон Конецки со кого ужива во семејната идила.

Објавено:
29 август 2015
Категорија: 
Култура
Прочитано:
338 пати