За ова кафуле велат дека е најубавото божиќно во Загреб

24 ноември 2021

Во Загреб веќе почнува да се чувствува празничната атмосфера. Нивниот „Адвент“ ќе започне на 1 декември, а ќе трае до 6 јануари.

И со оглед дека до декември не' дели уште некој ден, поголемиот дел од продавниците, рестораните, кафулињата се веќе празнично украсени.

А ако сакате да видите каде има посебна магија, во топ три ќе го најдете кафулето “Фињак“.

Со препознатливи бои за овој период од годината, со украси кои нема шанси да не ги забележат, овој простор нуди мало бегство од реалноста, а и можност за супер фотографии за инстаграмџиите.

Токму на оваа социјална мрежа најдовме фотографии од внатрешноста на кафулето, а следат во продолжение:

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@branka.milojevic)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Tigi & Louis (@tigi_louis.diary)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Maja Crnićeva (@maya_blackish)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Tina M. (@tina_mm_)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jelena Šeba (@jelena_seba)

 

Објавено:
24 ноември 2021
Категорија: 
Култура
Прочитано:
3.535 пати