Заврши Пиволенд - над 100 000 посетители се забавуваа пет дена на Кале

5 септември 2016

Вчеравечер со енергичниот настап на Фолтин, заврши петдневниот Пиволенд 2016.

Како што резимираат организаторите, оваа година Пиволенд го посетиле нас 100 000 посетители кои уживаа во музиката на домашни и интернационални музички состави. Помеѓу нив и Нокаут, Ефто, Фолтин, Тијана, Студени Нозе, Тамара, Дани, Дј Славе, Влатко Илиевски, Рибља Чорба, Министарке, Трибјут ту Колдплеј и многу други.

Следно организаторите  најавуваат уште еден, традиционален скопски фестивал што годинава слави 10 години јубилеј, Виноскоп 2016.

Објавено:
5 септември 2016
Категорија: 
Култура
Прочитано:
369 пати