Зимската убавина на Шара маѓепсува

21 декември 2020

Веруваме дека со пандемијата на повеќето од вас ви здодеа постојано да сте дома и веројатно доживеавте една поинаква монотонија од вообичаената пред короната или пак, ви беше интензивирана.

Но, природата може да ви помогне да не биде така. Забрана да се излезе малку и да се ужива во природна убавина нема, па доколку не го правевте тоа изминатиов период или пак ретко, се' уште имате шанса да ја смените таа навика.

фото: Ивана Георгиевска

@foxylady;

А уште ако сте љубител на скијање, снег кој крцка под нозете и свеж воздух кој ги зацрвенува образите, тогаш упатете се на некоја од планинските убавици низ Македонија.

Ние денеска ќе направиме прошетка низ Шара, барем преку фотографии, а веруваме дека кога ќе ги видите ќе посакате и лично да ја доживеете таа убавина што маѓепсува, па планот за следниот викенд е веќе резервиран.

Уживајте:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Toni Stojanovski (@tstojanovski)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Toni Stojanovski (@tstojanovski)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Toni Stojanovski (@tstojanovski)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Toni Stojanovski (@tstojanovski)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @inzir

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Gorjan Slavkovski (@4gotz)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Deniz Sea Mar (@denizseamar)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by коле (@kolebucin)

 

Објавено:
21 декември 2020
Категорија: 
Култура
Прочитано:
1.355 пати