10 причини зошто да читате FASHIONEL

20 јуни 2013

1.Модата е наша заедничка ПАСИЈА! Секојдневно се инспирираме од тој фасцинантен свет на бои, форми, апстакција и уметност раскажани во приказни кои секојдневно ги споделуваме со вас

2.FASHIONEL е модна платформа која ја афирмира македонската модна сцена. Талентот и  позитивната енергија на нашите креативни умови ги канализираме преку едукативни и информативни содржини

3.Го следиме чекорот на глобалната МОДНА ИНДУСТРИЈА. Со нас вие сте поблиску до Милано, Париз, Лондон и Њујорк

4.Уживаме во комбинирањето на ТРЕНДИ модни парчиња. Предлог плус за вашиот имиџ никогаш не е на одмет

5.Стајлинг и шопинг на едно место. Купете дизајнерско парче од најголемата македонска модна ИНТЕРНЕТ ПРОДАВНИЦА

6.Ве НАГРАДУВАМЕ за вашата креативност и го следиме вашиот урбан стил на улица

7.Ѕирнете во плакарот на познатите и дознајте детали за нивниот моден идентитет во нашите ексклузивни ИНТЕРВЈУА

8.Пред вас отвараме разгледница од најактуелните модни трендови преку креативни модни ЕДИТОРИЈАЛИ

9.АВТОРСКИТЕ содржини се нашиот приоритет

10. If you READ IT, you will LOVE IT!

Објавено:
20 јуни 2013
Категорија: 
Актуел