10-те најпопуларни фотографии на Инстаграм за 2017 година

4 декември 2017

Со почетокот на месец декември, почнуваат и официјалните одбројувања. Воедно, ова е период кога се сумираат впечатоците од годинава на изминување.

Во тој контекст, ги презентираме десетте најпопуларни, односно најлајкувани фотографии на Инстаграм за 2017 година.

Селена Гомез која и минатата година беше апсолутна Инста-кралица, може да се рече дека сè уште е омилена меѓу инстаграм заедницата. Сепак, на првото место не е нејзина фотографија.

Како изгледа листата на 10 најлајкнувани фотографии за 2017-та погледнете во продолжение:

#10  25-тиот роденден на Селена Гомез = 7 милиони лајкови

 

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) onJul 22, 2017 at 10:46pm PDT

 

#9 Селена Гомез на велосипед - фотосесија за „Вог“ = 7.1 милион лајкови

 

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) onMar 17, 2017 at 10:21am PDT

 

#8 Кристијано Роналдо со семејството = 7.2 милиони лајкови

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) onAug 27, 2017 at 12:18pm PDT

 

#7 Селена Гомез и првото појавување на црвен килим со The Weeknd = 7.7. милиони лајкови

 

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) onMay 1, 2017 at 8:32pm PDT

 

#6 Уште една заедничка фотографија од истата двојка = 8.1 милиони лајкови

 

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) onApr 15, 2017 at 6:04pm PDT

 

#5 Роналдо со бебињата = 8.2 милиони лајкови

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) onJun 29, 2017 at 10:09am PDT

 

#4 Првата фотографија на Бијонсе со близнаците = 10.2 милиони лајкови

 

A post shared by Beyoncé (@beyonce) onJul 13, 2017 at 10:10pm PDT

 

#3 Селена Гомез и нејзината најдобра другарка, која ѝ доонираше бубрег - фотографија по операцијата = 10.3 милиони лајкови

 

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) onSep 14, 2017 at 3:07am PDT

 

#2 Кристијано Роналдо, дочекувањето на новиот член на семејството = 11 милиони лајкови

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) onNov 12, 2017 at 12:19pm PST


 

#1 Бијонсе - фотографијата со која објави дека е бремена со близнаци = 11.1 милиони лајкови

 

A post shared by Beyoncé (@beyonce) onFeb 1, 2017 at 10:39am PST

 

Објавено:
4 декември 2017
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
753 пати
Извор: 
buzzfeed.com;