Како и секоја година, така и изминатата, беше полна со подеми и падови кога е модата во прашање, а дефинитивно имаше многу моменти за паметење.

Почнувајќи од познатите брендови кои се откажаа од користењето крзно, сè до новите таленти кои беа најмени да дизајнираат за големите модни куќи, 2018 – тата беше година полна важни информации.

Каролина Херера го напушти брендот

Познатиот магазин Харперс Базар одвои 25 најинтересни и највпечатливи моменти што се случија изминатата година.

Наоми и Кејт се појавија заедно на пистата на Луј Витон

Познати жени актерки на Голден Глоуб

Вирџил Аблоу е првиот Афроамериканец директор на Луј Витон

Александар Ванг нема да прикажува колекции на њујоршката модна недела

Голем дел од познатите брендови престанаа да користат крзно во своите колекции

Дајпер Дан ја направи првата колекција за Гучи

Иванка Трамп го затвори брендот

Изгубивме големи икони како Кејт Спејд, Уберт де Живанши и Џудит Лајбер

Контроверзијата зад скандалот на Долче и Габана во Шангај

Лејди Гага доминираше на црвениот килим на промоцијата на A star is born

Мајкл Корс го купи Версаче

Марк Џејкобс повторно ја создаде неговата позната Пери Елис колекција од 1993

Најк го ангажираше квотербекот Колин Коперник во фантастична кампања

Њујоршката модна недела ја славеше инклузивноста

Палтото на Меланија Трамп

Ралф Лорен прослави 50 години со спектакуларна ревија

Ријана ги освои сите на Мет Галата

Ријана имаше спектакуларно модно шоу за нејзиниот бренд Фенти

Рикардо Тиши дебитираше за Барбери

Родарте се врати на модната недела во Њујорк

Сите модни моменти на Меган Маркл

Сите се опседнаа со црвеното палто на политичарката Ненси Пелоси

Хеди Слимен дебитираше за Селин

Објавено:
28 декември 2018
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
543 пати