50-те најдобро облечени жени за 2018 година

19 октомври 2018

Стилот е став. А дефинитивно жените што магазинот InStyle ги стави на својата листа за 50 најдобро облечени дами за 2018-та година, се жени со став.

На оваа листа во најголем дел се познати и моќни жени од шоу бизнисот, што годинава со своите јавни појавувања оставиле исклучителен впечаток.

И покрај тоа што поголемиот дел од нив важат за современи икони на стилот и сме навикнале да ги гледаме кога се во прашање ваквите селекции на стилска основа, сепак меѓу нив има и такви кои важат за изненадување, се разбира во позитивен контекст.

Во продолжение ви го пренесуваме комплетниот избор на 50-те најдобро облечени дами за 2018 според In Style.

Јара Шахиди Мили Боби Браун Маргот Роби Кери Вашингтон Рут Нега Трејси Елис Рос Констанс Ву Медлин Бруер Џејн Фонда Лора Хариер Ел Фенинг Прјанка Чопра Вупи Голдберг Лили Колинс Бри Ларсон Џудит Лајт Каролин Марфи Мишел Монаган Наоми Кембел Жанел Моне Гема Чен Емили Ратајковски Сијара Риз Витерспун Лупита Нјонго Наоми Вотс Наоми Харис Рози Хантингтон Вајтли Кристи Тарлингтон Танди Њутон Теса Томсон Ема Стоун Дајан Кругер Ема Вотсон Грета Гервиг Данаи Гурира Гвинет Полтроу Кристин Барански Ники Минаж Габриел Јунион Кејт Бланшет Џенифер Лопез Никол Кидман Зое Кравиц Лија Кебеде Сара Полсон Ријана Кристен Стјуард Шарлиз Терон Зендаја

 

Објавено:
19 октомври 2018
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
1.343 пати