Адриана Лима на насловната на Vogue Mexico

6 јули 2015

adriana_lima_710842355_1004x1300

Познатиот модел Адриана Лима ја краси насловната страна на актуелното, јулско издание на Vogue Mexico. По тој повод е направена и специјална фото-сесија, во која Лима се појавува во креации што несомнено не' асоцираат на мексиканската естетика, барем кога е националната облека во прашање.

Иако на насловната страна носи фустан со потпис на Балман, во едиторијалот ја гледаме во пончо и сако од брендот KTZ на Марјан Пејоски, потоа креација на брендот Disquered2, познатата модна куќа Вјоне, како и Салваторе Ферагамо и други...

Во продолжение ви претставуваме дел од фотографиите што магазинот ги откри, а зад кои се потпишува Расел Џејмс:

јакна - Disquered2, топ и долго здолниште Baja East

Adriana-Lima-Vogue-Mexico-2015--08-662x883 фустан - Салваторе Ферагамо

Adriana-Lima-Vogue-Mexico-2015--06-662x883 сако - Балман, здолниште Lost Art by Jordan Betten

Adriana-Lima-Vogue-Mexico-2015--05-662x883 фустан - Прабал Гурунг, сако - KTZ, чевли - Лубутан

Adriana-Lima-Vogue-Mexico-2015--02-662x883 наметка - KTZ

Adriana-Lima-Vogue-Mexico-2015--03-662x883 целосна креација на Вјоне

пончо - KTZ пончо - KTZ

 

Adriana-Lima-Vogue-Mexico-2015--09-662x883

Објавено:
6 јули 2015
Категорија: 
Актуел