Андреј Пејиќ гол пред објективот на Марио Тестино

30 мај 2013

Андреј Пејиќ е еден од најпознатите модели во светот. Неодамна ја красеше насловната страна на српскиот Elle и сликаше насловна страна со Јелена Карлеуша за магазинот Story, а сега неговите ангажмани продолжуваат на другата страна од големата бара. Најновата информација е дека Андреј решил да позира гол пред објективот на реномираниот фотограф Марио Тестино за новиот број на бразилскиот Vogue,  а оваа фотографија е само наговестување за тоа што следи во новиот јунски број.

Објавено:
30 мај 2013
Категорија: 
Актуел
Тагови: 
Андреј Пејиќ