Андреј Пејиќ повторно на модната сцена

28 февруари 2014

04ad8af2-bc45-4f81-be01-e40528896cd4

Еден од најозборуваните модели на денешницата, барем кај нас, Андреј Пејиќ после малата пауза се врати на модната сцена. Првин го видовме на ревијата на DKNY во Њујорк, а исто така е ангажиран и во кампања за германскиот луксузен бренд MCM, со наслов „Flower boy in paradise“.

ScreenClip[2]

Колекцијата се состои од јакни, елеци, панталони и модни додатоци во неутрални бои, комбинирани со цветен принт. Целта на брендот е со оваа колекција да ја „разбие“ границата помеѓу она што се смета за женско и машко, што истовремено претставува и иднина и правец во кој овој бренд ќе се дивжи.

mcm_ss14_double2_atype001

Andrej-Pejic-Pursuitist2-640x451

Погледнете.

Објавено:
28 февруари 2014
Категорија: 
Актуел