Анимираната серија „Покемон“ слави 25 години со „Левис“

19 февруари 2021

Популарната анимирана серија за деца „Покемон“, која се емитуваше и на нашите телевизии, слави 25 години од создавањето. 

Во чест на овој роденден, модниот бренд „Левис“ пак, одлучи да создаде колекција посветена на првата сезона на „Покемон“.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Levi's (@levis)

 

Освен џинс, колекцијата е составена и од шарени дуксери, како и маици со ликовите со кои е започнато дружењето со анимираната серија - Еш, Мисти, Покемон и други..., потоа шорцеви, топ...

Покрај парчињата облека, дизајнерите осмислија и модни додатоци - капи со различни форми и бои, како и неколку модели на чанти.

Во продолжение погледнете како изгледа дел од колекцијата, која веќе е во продажба.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Levi's (@levis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Levi's (@levis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Levi's (@levis)

Објавено:
19 февруари 2021
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
88 пати
Тагови: 
Покемон