Ања Тејлор Џој позираше во шарен фустан со бисери покрај Кејт Винслет и Зендаја

10 март 2021

Ѕвездата на Queen's Gambit се најде меѓу страниците на британскиот Вог, заедно со уште неколкумина свои колеги кои се доста актуелни во сезонава на награди во тек. Ања Тејлор Џој изгледаше навистина интересно во комбинацијата од бледо розова блуза со шифон од бисери и шарено здолниште.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by British Vogue (@britishvogue)

Покрај Ања, во прилогот беа вклучени и Кејт Винслет и Зендаја. Ѕвездата од Titanic, која сега го промовира својот нов филм Ammonite, позира во црн капут додека за неа се брануваат океанските води, додека Зендаја изгледа прекрасно во бронзен плисиран фуран на едно рамо на Валентино.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by British Vogue (@britishvogue)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by British Vogue (@britishvogue)

Објавено:
10 март 2021
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
565 пати