Нема попопуларно меме во моментов: Берни Сандерс и неговиот најславен момент досега

22 јануари 2021

За рекордно време заборавивме на инаугурацијата на Бајден, на модната здодевност на Првата дама и Потпретседателката, на Лејди Гага и Џеј Ло. И сето тоа бидејќи најголема ѕвезда на денот стана политичарот Берни Сандерс.

Неговиот анти-моден избор на зимски ракавици го окупира вниманието на сите оние кои бараа каков било повод за смеа, па во рок од неколку часа сајбер просторот го преплавија најразлични мемиња од Берни Сандерс.

За волја на вистината, човекот навистина изгледаше како да му студи и како да е со сила присутен, а тоа беше совршен повод за креативците да ги преземат нештата во свои раце.

Меѓу првите кои уживаа во онлајн хуморот беше и Џенифер Анистон, која сподели фотографија од Берни на троседот пред фонтаната од најавната тема на „Пријатели“.

На тоа се приклучи и Сара Џесика Паркер која објави фотографија од Сексот и градот, на која наместо ликот на Саманта, мирно си седи Берни Сандерс.

Нема попопуларно меме во моментов, а погледнете каде се' беше Берни „сместен“. Го има дури и пред „Стокомак“ и Собрание :)

фото: facebook.com/mojoklington

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Woke Teachers (@woketeachers)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Chelsea Anne (@dirtyfreeforall)

Објавено:
22 јануари 2021
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
3.686 пати