„Black Friday“ во продажните салони на Елена Лука

24 ноември 2016

Овој петок, македонскиот моден бренд Елена Лука организира ден со ексклузивни попусти, познат како „Black Friday", во продажните салони во Скопје и Струмица.

Дел од асортиманот на домашниот моден бренд, ќе биде на попуст до 50%, па имате одлична можност да си го купите омиленото дизајнерско парче со намалена цена: уникатни зимски капути, кошули, сакоа и панталони совршени за надополнување на вашиот деловен изглед, коктел фустани и здолништа, романтични тоалети...

Инаку, неодамна Елена Лука ја промовираше и својата нова колекција за сезоната есен-зима 2016/17 која носи неверојатен шарм и е реплика на ставот и индивидуалноста на современите дами, а истата е поделена во три сегменти: спортска елеганција, коктел комбинации и свечени тоалети.
Исто така во Елена Лука веќе е достапна и специјализираната линија за свечена облека за претстојните празници.

 

Објавено:
24 ноември 2016
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
644 пати