Благодарение на Меган Маркл распродадена белата кошула од Топшоп

15 мај 2020

Во последните денови од должностите како Војвотка од Сасекс, Меган Маркл беше во посета на Националниот театар во Лондон, а во таа пригода носеше бела кошула со копчиња во предниот дел, V-израз и со нагласени ракави. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Meghan Markle(@meghanmarkle_official) onMar 6, 2020 at 7:42am PST

Кошулата можеше да се купи преку nordstrom.com, а оттаму соопштија дека кошулата е распродадена и тоа и во нејзината црна и пастелно сина варијанта. Цената на истата била 55 долари.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Meghan Markle (@meghanmarkle_official) onMar 6, 2020 at 7:45am PST

Но, уште поинтересно е што постојат модели слични на таа кои се исто така распродадени или се блиску до тоа.

Еден од тие е и моделот со нагласени ракави и ролка, чија цена изнесува 30 долари.

Ова уште еднаш го покажа влијанието кое Маркл го има во модната индустрија и поради кое веруваме дека дури и како некој што не е повеќе член во кралското семејство, ќе може многу да заработува.

Објавено:
15 мај 2020
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
497 пати
Тагови: 
Меган Маркл