Бој Џорџ за „Диор“

12 јануари 2017

Модната куќа „Диор“ ја лансираше новата кампања за мажи. Како и секогаш, тимот се потруди да најми интересни и познати личности.

Овој пат вниманието ќе ви го привлечат актерот Рами Малек, музичарите Бој Џорџ и ASAP Rocky, како и моделот Ернес Климко.

За фотографиите од оваа кампања на Dior Homme се погрижи фотографот Вили Вандерпер, а режијата е на Лери Кларк.

Инаку, за потсетување, меѓу заштитни лица на куќата беа и Оливер Сим и Роберт Патинсон.

Погледнете ја кампањата во продолжение:

Објавено:
12 јануари 2017
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
112 пати
Извор: 
Buro 24/7.hr