Боја, боја и боја: Ова е празничната кампања на „Валентино“

23 ноември 2021

Познатиот бренд „Валентино“ за оваа празнична сезона предложува многу гламур и сјај.

Дизајнерот Пјерпаоло Пичоли неодамна ја претстави колекцијата „Party“, со која ја најавува и новата естетика на брендот.

За претстојниот период предлага светкави ткаенини и многу, многу боја и тоа пред се' впечатливи и интензивни нијанси, кои како вели, се совршен избор за сите смели и позитивни жени.

Во објаснувањето на брендот се вели дека одбраните бои ја истакнуваат свечената вибрација на сезоната, а воедно сакаат да пренесат радост и позитивна енергија.

Зад фотографиите се потпишува Пјетро Коко, а еве како изгледаат. 

Објавено:
23 ноември 2021
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
255 пати