Бојата што ја одбележа уличната мода изминатата година

1 декември 2016

Пантон ја прогласи за боја на годината, а брендовите како Гучи и Валентино ја сместија во голем дел од нивните колекции.

Оваа фантастична романтична нијанса можевме да ја видиме и кај огромен број комбинации од уличната мода во текот на речиси сите модни недели.

Девојките подеднакво ги сакаа нијансите на розовата, почнувајќи од пастелната, па се до магента розовата за оние што сакаат нешто повеќе.

Речиси сите блогерки и модни уреднички изминатата година направија барем еден стајлинг со оваа неодолива нијанса, а истата беше вистински хит и кај ентериерот како што неодамна пишувавме.

Оваа нијанса е обожувана од многумина поради тоа што веднаш дава еден поинаков, свеж и модерен изглед на сите комбинации, па и на вашиот дом.

Погледнете ги најдобрите стајлинзи со оваа боја и набавете си нешто додека сѐ уште е ултра популарна.

Објавено:
1 декември 2016
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
698 пати