Булгари ја објавија колекцијата во соработката со Мери Катранцу

24 март 2021

Луксузниот бренд за изработка на накит, Булгари преку објава на Инстаграм ја најави соработката со талентираната млада дизајнерка Мери Катранцу. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by BVLGARI Official (@bulgari)

Куќата чие седиште се наоѓа во Рим ќе претстави капсулна колекција инспирирана од серијата накит Serpenti, која ќе го носи името Bulgari Serpenti Through the Eyes of Mary Katrantzou.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by BVLGARI Official (@bulgari)

Главен лим во кампањата која ќе ја претстави колекцијата е Наталија Водијанова, а фотографиите ги потпишува Хуго Комте.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by BVLGARI Official (@bulgari)

Колекцијата ќе биде исполнета со накит, чанти и марами инспирирани од влечугите. Ова не е прва ваква соработка за Булгари. Во минатото соработуваа со Александер Венг, Николас Кирквуд, Ембуш.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by BVLGARI Official (@bulgari)

,,Сакав да ја нагласам важноста на симболот кој влече корени од древната римска и грчка митологија. Имајќи ја на ум идејата за метаморфоза, намерата ми беше да ги истакнам влечугите како симбол за повторно раѓање и трансформација," изјави дизајнерката.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by BVLGARI Official (@bulgari)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by BVLGARI Official (@bulgari)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by BVLGARI Official (@bulgari)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by BVLGARI Official (@bulgari)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by BVLGARI Official (@bulgari)

Објавено:
24 март 2021
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
258 пати