#Castmemark: Сега и вие можете да бидете заштитно лице на Марк Џејкобс!

25 септември 2014

Драги наши вљубеници во социјалните мрежи, подгответе се! Светски познатиот дизајнер Марк Џејкобс ја започна кастинг кампањата за сезоната пролет/лето 2015 и истата нема да ја води преку модните агенции, туку преку социјалните медиуми!

Со едноставниот хаштаг #castmemark, сега и вие имате шанса да бидете дел од светот на Марк Џејкобс со постирање на ваши фотографии сѐ до завршувањето на кампањата до 26 – ти Септември.

Сите оние кои ќе бидат избрани да бидат дел од кампањата, ќе бидат фотографирани од реномираниот Дејвид Симс во парчиња од колекцијата на креативните Луела Бартли и Кејти Хилиер.

Со оглед на тоа што за првата ваква кампања што ја организираше брендот, имаше повеќе од 70.000 пријавени момци и девојки, вторава по ред се очекува да биде подеднакво успешна.

А ние веруваме дека ќе биде така, бидејќи објавата беше лансирана вчеравечер, а досега има огромен број фотографии.

Во исчекување на вашите, во продолжение неколку од досега објавените...

Објавено:
25 септември 2014
Категорија: 
Актуел