Овие денови целото внимание на светот е свртено кон новото прво семејство, особено кон првата дама Меланија Трамп која направи вистински бум со модните избори за инаугурациските свечености.

Таа промени неколку различни комбинации, сите подеднакво стилски и прекрасни, а покрај белиот фустан за инаугурацискиот бал, особен впечаток остави и со сината комбинација на модниот бренд Ралф Лорен.

Иако многумина не ја подржуваат новата прва дама на САД, се чини дека парчињата што ги одбра за најважниот ден и тоа како ќе остават впечаток.

По само еден ден од инаугурацијата, нежно сината боја на комбинацијата што Меланија Трамп ја носеше на дневните свечености стана апсолутен хит.

Иако оваа боја е навистина прекрасна и има многу девојки што обожуваат да ја носат, се чини нејзината популарност допрва доаѓа.

Интернетот буквално полуде по оваа боја, а модните брендови не заборавија да нѐ потсетат на сите прекрасни парчиња што може да ги набавите во оваа боја.

Погледнете! 

Објавено:
21 јануари 2017
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
1.841 пати