Дизајнерот на Ријана ќе лансира сопствена колекција

29 август 2013

 

Костум дизајнерот на познатата поп пејачка Ријана реши да направи чекор напред откако оствари соработката со ланецот продавници Ривер Исланд. Соработката настана откако Адам се запозна со еден од челните лица на брендот и стилист на пејачката, Мел Отенберг.

Сега најнови вести од дизајнерот се дека ќе учествува на модната недела во Њујорк претставувајќи се со сопствена дебитантска колекција за пролет – лето 2014.

Објавено:
29 август 2013
Категорија: 
Актуел